Na Akciu K z roku 1950 odkazuje pamätný Deň nespravodlivo stíhaných
V noci z 13. na 14. apríla 1950 uskutočnila komunistická Štátna bezpečnosť (ŠtB) akciu s názvom Akcia K. V sobotu 13. apríla uplynie 74 rokov od akcie, ktorou sa komunistická moc zamerala na likvidáciu mužských kláštorov a internáciu rehoľníkov.

Najnovšie Katolícke noviny (45) sa venujú téme radosti z kresťanstva
Najnovšie Katolícke noviny (45) sa venujú téme radosti z kresťanstva. Nad tým, čo robiť, aby duchovné nadšenie po Veľkej noci neopadlo, sa zamýšľajú s rehoľníčkou Františkou Čačkovou a biblistom Lukášom Durkajom.

Katolíci, ktorí sa zúčastnia na Eucharistickej púti, môžu získať úplné odpustky
Arcibiskup Timothy P. Broglio, predseda Konferencie katolíckych biskupov USA, oznámil možnosť získať odpustky pre katolíkov, ktorí sa zúčastnia na Národnej eucharistickej púti a Národnom eucharistickom kongrese.

Gymnazisti v Košiciach dali k dispozícii svoje talenty, aby pomohli druhým
V priestoroch Teologickej fakulty v Košiciach sa vo štvrtok 11. apríla uskutočnil benefičný koncert, ktorý zorganizovalo Gymnázium sv. Edity Steinovej v Košiciach (Gymes).

Smutný deň, reaguje Andrea Tornielli na hlasovanie europarlamentu
Prinášame komentár Andreu Tornielliho k hlasovaniu Európskeho parlamentu o zaradení práva na interrupciu do Charty základných práv EÚ.

Pápež František v septembri pocestuje do Indonézie a ďalších krajín Ázie
Už je známy dátum ďalšej apoštolskej cesty Svätého Otca Františka. V septembri pocestuje do Indonézie, Papuy Novej Guiney, Východného Timoru a Singapuru.

Zverejnili harmonogram liturgických slávení Svätého Otca v máji 2024
Majster pápežských liturgických slávení Mons. Diego Ravelli v piatok 12. apríla zverejnil liturgický harmonogram pápeža Františka na mesiac máj. V pondelok 28. apríla Svätý Otec navštívi Benátky.

Pápež navštívil farnosť sv. Jána Vianneyho, s deťmi hovoril o modlitbe
Pápež František v rímskej farnosti sv. Jána Vianneyho na východnom okraji Večného mesta v tzv. Borgeziánskej zóne vo štvrtok 11. apríla inauguroval tzv. „Školu modlitby“ v rámci tohto osobitného roka.

Biskupi Európy: Základným právom je právo na život, potrat je v rozpore s ním
Prinášame slová generálneho tajomníka COMECE Manuela Barriosa Prieta k výsledku hlasovania v Európskom parlamente o uznesení zahrnúť interrupcie do Charty základných práv Európskej únie.

Pápež: Štedrosť a solidarita sú odpovede na individualizmus a ľahostajnosť
Pápež František prijal v piatok 12. apríla v Klementínskej sále na audiencii vyše 130 členov Pápežskej nadácie Papal Foundation, ktorá podporuje rôzne vzdelávacie, charitatívne a apoštolské projekty Cirkvi.

Vladyku Jonáša navštívil na Arcibiskupskom úrade veľvyslanec Ukrajiny
Veľvyslanec sa poďakoval metropolitovi Jonášovi za pozvanie na jeho biskupskú chirotóniu a počas priateľského rozhovoru sa venovali náboženským a spoločenským témam na Slovensku, ale aj vojnovému konfliktu na Ukrajine.

Katolícka cirkev v Portugalsku odškodní obete sexuálneho zneužívania
Katolícka cirkev v Portugalsku odškodní obete sexuálneho zneužívania. Tento krok prišiel viac ako rok po zverejnení správy o sexuálnom zneužívaní neplnoletých. Peniaze budú vyplatené z fondu Konferencie.

ADOS Charita v Bratislave hľadá na ošetrovanie doma nových klientov
Ak je váš blízky dlhodobo chorý a imobilný, alebo vy sám ste, napríklad, po akútnom úraze a potrebujete ošetrovateľskú starostlivosť v domácom prostredí na území hlavného mesta, môžete využiť službu ADOS Charita.

Cíferská hudobná jar začne najbližšiu nedeľu písať už svoju 37. kapitolu
Občianske združenie Spolok priateľov hudby v Cíferi pozýva na koncerty XXXVII. ročníka Cíferskej hudobnej jari, ktorá sa začína už túto nedeľu 14. apríla 2024.

V Škótsku zomrel kandidát na biskupa niekoľko dní pred jeho vysviackou
Škótska diecéza Dunkeld v stredu oznámila, že vo veku 59 rokov zomrel kandidát na biskupa Martin Chambers, ktorý mal byť 27. apríla vysvätený za jej nového biskupa.

V Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne sa uskutoční púť mužov
Všetci muži sú pozvaní na púť k patrónke Slovenska, Sedembolestnej Panne Márii. Uskutoční sa v sobotu 13. apríla 2024. Púť ukončia adoráciou v Bazilike a svätou omšou.

V Lurdskej jaskyni v Bratislave bude v júni celoslovenská púť zdravotníkov
Pozvaní sú všetci zdravotnícki pracovníci a ich rodiny, spolu s kňazmi pôsobiacimi v zdravotníctve, ako aj všetci veriaci, aby sa spoločne pri tejto príležitosti spojili v modlitbe za zdravotníctvo na Slovensku.

Arcibiskup Bober ocenil zamestnancov cirkevných škôl medailou sv. Ondreja
Pamätnú medailu sv. Ondreja prevzalo celkom 26 pedagogických a nepedagogických zamestnancov katolíckych škôl z rúk košického arcibiskupa metropolitu Mons. Bernarda Bobera.

Na Extrémne Krížové Cesty prišlo oproti vlaňajšku dvojnásobne viac ľudí
„Kým v roku 2023 ich bolo na jedenástich trasách 1 490, tento rok prešlo 22 trás celkovo 3 720 účastníkov. Už teraz, keď uzatvárame tento ročník, sa hlásia noví lídri pre nové trasy,“ uviedol líder EKC na Slovensku Vincent Hoľpit.

KBS prináša preklad pastoračnej reflexie o zapojení do sociálnych médií
Cesta k plnohodnotnej prítomnosti – je názov pastoračnej reflexie o zapojení do sociálnych médií, ktorú prináša na stránke www.kbs.sk v slovenskom preklade Konferencia biskupov Slovenska.