Pápež František vydal posolstvo k ôsmemu Svetovému dňu chudobných
Svätý Otec v posolstve k ôsmemu Svetovému dňu chudobných pripomenul veriacim, že Boh vidí každého z nich a stará sa o nich, zatiaľ čo tí, ktorí hľadajú bohatstvo na úkor tých najnúdznejších, sú v jeho očiach chudobní.

Lublin privítal sympózium o výzvach a perspektívach náboženskej výchovy
V dňoch 14. a 15. júna 2024 sa na Katolíckej Univerzite Jána Pavla II. v Lubline (Poľsko) konalo medzinárodné katecheticko-sociologické sympózium na tému Náboženská výchova mládeže – výzvy a perspektívy.

Patriarcha Bartolomej I. a kardinál Pietro Parolin apelujú na mier na Ukrajine
„Je našou povinnosťou a úlohou brániť a podporovať mier,“ povedal 16. júna na konferencii ekumenický konštantínopolský patriarcha.

Pápežská akadémia pre život predstavila knihu o Jérômeovi Lejeunovi
„Kvalita civilizácie sa meria úctou k jej najslabším členom. Iné kritériá hodnotenia neexistujú.“ To sú slová Božieho služobníka Jérôma Lejeuna, prvého predsedu Pápežskej akadémie pre život.

Kard. Hollerich o Instrumentum laboris: Výsadba synodálnej Cirkvi už klíči
Teológovia, ktorí vyhodnocujú príspevky na nadchádzajúce druhé zasadanie generálneho zhromaždenia biskupskej synody, ukončili svoje úvahy a práca na Instrumentum laboris pre druhé zasadanie generálneho zhromaždenia synody pokračuje.

Bilancia Inštitútu pre náboženské diela na rok 2023: 30,6 milióna eur zisku
Inštitút pre náboženské diela je jednou z najsolidnejších inštitúcií z hľadiska kapitalizácie a likvidity a je etalónom pre investície v súlade s katolíckou etikou, čítame v jeho výročnej správe.

Pozvánka na konferenciu k 100. výročiu narodenia Silvestra Krčméryho
Ústav pamäti národa v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom, Trnavskou univerzitou v Trnave, Spoločenstvom Fatima a Kolégiom Antona Neuwirtha organizuje medzinárodnú vedeckú konferenciu.

Pápež manažérom a bankárom: Prijmite do podnikov mladých, aby nestratili nádej
V sobotu 15. júna prijal Svätý Otec František skupinu správcov veľkých podnikov a bánk. Sieť zástupcov podnikateľov a manažérov z celého sveta sa riadi podľa zásad pápežovej encykliky Laudato si’.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť na Škole umenia a remesiel sv. Petra vo Vatikáne
Škola umenia a remesiel svätého Petra vo Vatikáne v spolupráci s nadáciou Fratelli Tutti organizuje tretí ročník Školy umenia a remesiel, do ktorej sa môžu prihlásiť záujemcovia z celého sveta vo veku od 18 do 25 rokov.

Ľudia na rímskych úradoch nám chcú byť nápomocní, vraví biskup Judák
Ľudí na jednotlivých rímskych úradoch zaujíma život miestnych spoločenstiev a chcú nám byť nápomocní v každej oblasti, vraví po návšteve Ad limina apostolorum v Ríme a vo Vatikáne Mons. Viliam Judák.

Letné kurzy Kolégia OFFLINE v Ivanke sú výzvou prežiť leto zmysluplne
Kolégium OFFLINE tento rok ponúkne päť letných vzdelávacích pobytov, každý s inou témou. Detox krásou prebehne už koncom júna, posledný pobyt pre manželov Dialógy: o rodinnom šťastí bude na konci augusta.

V Krakove blahorečili poľského kňaza, ktorého zabil komunistický režim
Prefekt Dikastéria pre kauzy svätých, kardinál Marcello Semeraro, v sobotu 15. júna predsedal blahorečeniu umučeného diecézneho kňaza, ktorého vo veku 42 rokov zabil komunistický režim.

Vlaňajšie Svetové dni mládeže v Lisabone zaznamenali rekordný finančný zisk
Svetové dni mládeže v Portugalsku zaznamenali finančný rekord, keď skončili s bezprecedentným ziskom približne 35 miliónov eur. Tento úspech oznámil hlavný organizátor podujatia kardinál Américo Aguiar.

Vydavateľstvo DON BOSCO vydalo novinku s názvom „Noe a zvieratká“
V týchto dňoch vydalo Vydavateľstvo DON BOSCO ilustrovanú a zveršovanú knihu Noe a zvieratká, ktorá prináša príbeh Noeho s korábom a zvieratkami v spracovaní vhodnom pre deti od troch rokov. 

Kardinál Matteo Zuppi doručil 80 ventilátorov do ženskej väznice Rebibbia
V mesiaci jún bude rozdaných 2000 ventilátorov do 30 väzenských ústavov po celom Taliansku v rámci projektu „Púpavové semienka lietajú vo vzduchu.“

Jubileum kňazskej vysviacky si tento týždeň pripomínajú ďalší štyria biskupi
V pondelok 17. júna slávia výročie kňazskej vysviacky trnavský emeritný arcibiskup Mons. Róbert Bezák (17. júna 1984 – 40 rokov) a banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec (17. 6. 1989 – 35 rokov).

Arcibiskup Maxim po Ad limina: Máme sa vrátiť k ohlasovaniu radostnej zvesti
Prešovský arcibiskup Jonáš Maxim si z návštevy Ad limina apostolorum v Ríme a vo Vatikáne odnáša „slová, že my ako Cirkev, sa máme znovu vrátiť k základným koreňom ohlasovania evanjelia – radostnej zvesti.“

V Košiciach sa stretli dobrodinci pápežskej nadácie ACN z celého Slovenska
Viac ako 150 priateľov a podporovateľov pápežskej nadácie ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi prišlo do Košíc na ďakovné podujatie s názvom Deň dobrodincov. Stretnutie sa konalo v priestoroch katedrály.

Foto: Kňazská vysviacka v Katedrále sv. Martina v Bratislave
V nedeľu 16. júna sa v popoludňajších hodinách konala v Katedrále sv. Martina v Bratislave kňazská vysviacka. Prinášame výber z fotografií zo slávnosti.

Diecézam pribudli cez víkend novokňazi, vysvätení boli aj noví diakoni
Kňazské rady posilnili noví novokňazi, ktorí vkladaním rúk a konsekračnou modlitbou v tento deň za kňazov Kristovej Cirkvi vysvätili biskupi v Nitre, v Žiline, v Bratislave, v Košiciach, v Trnave a v Spišskej Kapitule.